Kendini tanımadan geçirdiğin yıllar

Bir çoğunuzun hayali hemen büyümek ve 18 yaşına gelmekti, 18 yaşından sonra istediğim yere disko,bar rahat bir şekilde girmek üzerinizde bulunan aile baskısından birazda olsa kurtulmaktı. 20 yaşa geldiğiniz zaman askerlik gelir karşınıza hemen bitirelim kurtulalım yolumuza bakalım dersiniz. Vatan sakarya diyerek çektiğimiz fotoları bol bol sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak askerliğimizi de bitiririz. Ama askerde bir çok hayallere kapılırız. İş kurarız,aşık oluruz, sevdiğimiz varsa evleniriz. Askerlik bittiği zaman hiç düşündüğünüz hayal ettiğiniz şeyler asla yan yana gelmez.

Artık bir işe bakma zamanınız gelmişti, Askerden önce genç delikanlı bir adamdın babanın kanatlarında onun himayesinde olan bir insandın hani askere gidince insan adam olurduya. Şimdi çalışmazsan iş bulamazsan aylak aylak gezen serseri olursunuz birden. Daha senden beklenen beklentiler çok hemen iş bul para kazanmaya bak evdeki cümle alem seni evlendirmek için sabırsız bir şekilde bekliyor.

Bu arada akşamları arkadaşlarınızla bol bol buluşur epey bir askerlik anılarınızı konuşmaya devam edersiniz. Arada piyasa da kızları kesmeyi de ihmal etmezsiniz. Birini bulduğun zaman dünyalar senin olur coğumuz bu ilk bulduğumuz insanla evleniyoruz:) Bu yüzden tanımadığımız biriyle acele ettiğimiz biriyle evlenmiş ve 2 yıl sonra pişmanlıklarımız yüzüme yansımaya başlıyor olacaktır. Birde düğünden sonra peş peşe ödeme yapmanız gerekli düğün taksitleri varsa nanayı yediğiniz anlama gelir.

Eskiye sürekli bakar iç çekersiniz ne kadar güzel günlerdi dersiniz ama unutmayın ki sadece o film karelerini en başa alırsınız asla geriye gidemezsiniz yalnış yaptığınız hiç bir şeyi başa döndüremezsiniz. Bu yüzden insanların en değerli olan yaş arası 20 ile 30 yaş arası en büyük hataları da bu arada yapıyoruz. Bu yüzden bu yaş arasında alacağınız kararları sık dokuyun sık inceleyin. Dönmesi zor olan yola asla girmeyin.

Başlığımız kendini tanımadan geçirdiğin yıllar, derken 20 ile 30 yaş arasını kast ettim. ben tam 10 yılımı bir bilgisayar başında hiç kıpırdamadan geçirdiğim için çok pişmanım

İlgili Terimler :
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuzu Buraya Yazınız

Facebook Okey Nasıl Oynanır