Mutluluk Mu Bize Yakışmadı? Yoksa Biz Mi Mutluluğa Yakışmadık?

Güzel bir (21.03.2015) Cumartesi akşamında herkese merhaba demek isterim, Değerli okeyserivisi oyun arkadaşlarım bu aralar sizlere sık sık görüşmeler gerçekleştiriyorum, Bu akşamda bir tanesini daha gerçekleştirmiş olduk. Umarım sık sık yazdığımdan dolayı saçmalamıyorumdur. Saçmaladığım yerler varsa zaman kaybı etmeyin okumaya değmez değip geçiştirin. Bu kadar yazılarımın beğenildiğine dahil güzel mail yorumları alıyorum ama mail olarak yorumlarınızı yollamazsanız sevinirim. Aşağıda yorum kısmında sizlerde düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu aralar sıkça dikkatimi çeken ve bu yazıyı yazma gereksimi duyduran ve en önemlisi herkesin içinde bulunduğu mutsuzluk duygusu. Herkese ayrı ayrı mutsuzluk nedenlerine baktığımızda gerçekten biri diğerlerine tam tersi sorunlarla yada hiç sorun haline getirilmeyecek şeyleri sorun haline getirmiş kişiler görüyoruz.

Mutluluğun ruhsal bir durum olduğuna inanıyorum. Zenginlik, lüks arabalar, yatlar, güzel kızlar bunlar olmazsa olmaz gereksinimlerden değillerdir mutlu olmak için. Bu saydıklarımı yada diğer benzer zenginlik gerektiren şeyler olmadan da hayat yaşanabilir. Bir çok web sitelerine girdiğiniz zaman ”Mutluluk için yapmanız gerekenler”, ”Mutluluğun yolları” gibi başlıkları görebilirsiniz. Gerçekten mutluluğun bir yolu var mı sizce ?

Bence tüm insanların bir mutluluk anahtarı vardır. Hepimiz çocukken okuldan geldiğimiz zaman evden çıkıp olabildiğince hızlı bir şekilde eğlenebileceğimiz yada mutlu olacağımız yere koşardık. O günlerde bize heyacan ve mutluluk kazandıran ufak bir şeydir. Yaşlandıkça yada ergenlikten çıkınca gençliğe adım attıkça beklentilerimiz yada davranışlarımız değişir. ve mutlu olmak için daha büyük şeylere ihtiyaç duyarız. Bence yapmamız gereken içimizde bulunan gizemli kapının anahtarını bulup onun kapısını açmaktır. Mutluluğun seviyesi ne olursa olsun buna ihtiyacımız var bence.

Hayal kırıklıklarını her daim yaşayabiliyoruz. Bir arkadaş tarafından, yada yapmış olduğumuz iş tarafından. Ama burada önemli olan hayal kırıklıklarıyla başa çıkmayı öğrenmemiz ise bize bir adım daha fazla mutluluğa yaklaştırır. Herkes hayatının kontrolün kendisinde olmasını ister öyle hayal kurar, Ama hayatımız hiç bir zaman tam anlamıyla bizim kontrolümüzde değildir. Hayat boyunca veya çeşitli şeylerden dolayı hayal kırıklılığı yaşayabiliriz. Mutluluğun altın kuralı hayal kırıklığı tolerans seviyemizi bir iki kat daha yükseltmektir ve kontrollü bir şekilde ilerlemenin seviyesini kısmen azaltmalısınız. Ne kadar aşırı kontrollü davranırsanız o kadarda mutluluğu öldürürsünüz ve hayal kırıklılığını gözünüzde büyütürsünüz.

Eğer sürekli para ile uğraşıyorsanız ve para kazandığınız zaman mutlu oluyorsanız yanlış yolda yolculuk ettiğinizi bilmelisiniz.

Mutlu olmak için sadece İnternet de Sosyal paylaşım sitelerinde arkadaşlarınızın ne paylaştığına bakmayın yada sadece eğlence için OKEY ve TAVLA Sitelerini düşünmeyin. Kafanızı biraz pencereden çıkarın ve dışarıdaki insanların mutluluk kaynaklarına bakabilirsiniz. Biraz kabuğun uzdan dışarı çıkmayı ne dersiniz.

İlgili Terimler :
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuzu Buraya Yazınız

İnsanlara güvenmek