Mutluluk

Merhaba 26.03.2015 saat : 02:21 de okeyservisi.com kullanıcıları;
Türkiye de insanların sabahları biraz uyanması dahil bir sorun olabiliyor, Sabah saatleri genellikle kadınlar için zor bir evrimdir sabahın erken saatlerinde uyanırlar çocuklarının kahvaltısını hazırlar ilk önce onları okula yollar. Erkekler daha uyur

Bugün sizlere günün ışığında yani sabah uyandığınızda, işe ilk başladığınızda yada yolda ufak adımlarla yürürken. İnsanların suratına bakın. Tabiki sizlerinde güne güzel başlamak gibi bir derdiniz yoksa. Herkesin dersek sizler şimdi beni burada topa tutabilirsiniz. Ama bir çoğumuzun suratı asık olarak işe gidiyoruz, O suratlara baktığınız zaman çok büyük bir derdi varmış gibi göründüğünü fark edeceksiniz. Ama bu suratlara bakmadan önce sizlerin evden çıkmadan önce aynaya bakmanızı isteyeceğim. Belki de o büyük Çoğunluğun içinde sizlerde olabilirsiniz. O suratında bin parça düşen, Akdeniz de gemileri batanlar dan biri de sizler olabilirsiniz.

Bir çok şeyi az bilirim ama bu konuda tek bildiğim bir çoğunluğun güne mutsuz başladığı ve iş sonu yada akşama doğru eve döndüğü zaman mutsuz bir günü bitirdiğini görüyoruz. Bir çoğunun çok kıl, Bir çok iş yerinde yalakalıkla bir yere gelenler her zaman sizi mutsuz ediyor, Peki bizimde mutlu olmamız mümkün mü ?

Eğer sevmediğiniz ve mutsuz olduğunuz bir yerde çalışıyorsanız istifa edin!
Hayatınızda ailenizden çok zaman geçirdiğiniz bir yer de iş yerimizdir. Eğer iş yerimizde mutsuz oluyorsak, Mutsuzluğa alışkanlık haline getirmemiz anlamına geliyor.

Yeteneklerinizi ortaya çıkarın!
Bugün facebook sahibi milyon dolarlara sahip hiç neden diye düşündünüz mü ? Yada Google sahibi, Yada Microsoft sahibi.

Cesur olun!
Eğer Yüzmekten hoşlanıyorsanız yüzün, Futboldan hoşlanıyorsanız futbol oynayın, Belki Bu Hakan şükür kadar iyi olmadığınızı anlamına gelebilir, Ama bir gün ondan daha iyi olmayacağınız anlamına gelmez. Korkmayın Hayallerinizin peşinde sürekli gidin.

Vazgeçmeyin!
Deneyin, İşinize yenik düşün batın, Ama yine aya kalkın yeniden deneyin, Olmadı hayatın cilvesinde daha iyi yenilin. Ama unutmayın her yenilginin arkasından bir tecrübe sahibi olursunuz bir günde sizde yenebilirsiniz o zaman işte başarıyı yakalamış olursunuz.

Gerçekten sevmediğiniz her şeyi hayatınızdan çıkarın!
Çok büyük tutku ile sevdiğiniz aşkını hayata bakış açınız olan kadın yani sevgiliniz dahil, Bu bir şaka değil Mutlu olmak için bu dediklerim şart. Hayatınızı olumsuz etkileyen her şeyden kurtulun ve eğer mümkünse istemediğiniz hiç bir şeyi yapmayın. Arkadaşınızla buluşmayın, Suratı asık bir şekilde koca bir gün arkadaşınızın yanında geçirmektense yalnız başınızı bir çimen de uzanın bulutların süzülüşünü izleyin.

Kendi istediğiniz gibi yaşayın, Yapmak istediğiniz her şeyin arkasında koşun.

 

İlgili Terimler :
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuzu Buraya Yazınız

mehmet
05 Haziran 2015 - 21:47

Merhaba, Okeyservisi.com adresine yeni takılan bir kullanıcı olarak yazılarınızı çok iyi buluyorum büyük bir keyifle okuyorum. Ama biraz daha bol böyle güzel yazılar girerseniz siteniz daha eğlenceli olabilir. Okey oyna salonlarınız tek kelimeyle zaten harika..

İyi bir usta okey oyuncusu olma