Neden Böyleyiz ?

Merhaba okeyservisi takipçileri Çevrenizde büyük ihtimalle benim fark ettiğimi sizlerde bir çok kez gördünüz ama es geçtiniz. Bir çok insanın aceleciliği, insanlardaki bu öfkeli durumu hep dikkat ediyorum özellikle sokaklarda kalabalık ortamlarda insanların biriyle düşman gibi bir birilerine sinirle öfkeyle bakışlarına şahit oldum, Halbuki insanlar bir birine selam verseler daha güzel olmaz mı. Birbirlerine yiyecek gibi bakmakla ellerine ne geçiyor. ?

Bu durumu çocukken ve genç bir delikanlıyken asla 1990 ve 2000 arasında hiç bir zaman görmedim. Çünkü insanlar eskiden yaşam tarzlarını borçlanarak sürdürmüyorlar. Aksine borçsuz bir hayatı daha tercih ediyorlardı. Eskiden insanlar karşılaştıkları zaman ister tanıdık olsun isterse tanımadığı bir kişiyle karşılaşsın birbirine tebessüm eder selam yada günaydın derlerdi. İnsanların çoğu artık yine selam veriyor ama eski olan sıcaklık ve tebessüm yok.

Eskiden sanal alemde sıcaklıklar; Eskiden böyle sosyal paylaşım siteleri asla yoktu, 1998 yılında ilk kez İnternet ile tanıştım o zamanlarda Mirc dediğimiz sohbet olayı vardı, Hiç tanımadığınız insanlara selam yazarak sohbete başlıyordunuz. Yada sohbet salonuna giriş yaptığınız zaman selam diyerek insanlarla sohbet etmeye uğraşırdık. Şimdiyse Sosyal paylaşım sitelerinde gençliği görüyorum ve takip ediyorum ilk öncelikle kadınların profili takip ediliyor resimleri varmı diye bakılıyor. Daha sonra kızların her yazdığı şey beğeniliyor Ama öte yandan erkek arkadaşın paylaştığı bir çok şey hiç bir şekilde beğenilmiyor

Yıllar önce sohbet site işini bırakıp OKEY ve TAVLA site işine bir arkadaşımın sayesinde atıldığımı söylemek isterim Ama arkadaş denilmeye bin bir şahit ister çünkü bu arkadaş dediğim kişi tarafından dolandırıldım:) Ha dolandırıldım için asla pişman olmadım çünkü azim ederek sanal alemde ciddi şeyler öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum. Şimdi hayat hikayemi boş verelim konuyu sapıtmadan tekrar asıl konumuza geri dönelim. OKEY ve TAVLA salonlarına nadiren girerim fazla öyle saatlerce salona bakayım vs diye asla uğraşmam. Bu yüzden bazı zaman Misafir nickle giriş yaparım Bir sürü abaza takımın birden özelime daldığını görürüm Kardeşim bu ne hız daha bismillah yeni girdik bu ne acele. Arkadaşn ilk yazdığı şey şu Merhaba yada Selam, Bende A.S derim oyun oynayalımmı bu arada isim ne der bana ismimi öğrenince yani erkek olduğumu okuyunca adamdan ses soluk birden kesilir yeni arayışlara geçer Eskiden ben bir çok OKEY sitesinde zaman geçirdim salona girdiğimiz zaman asla kimseye özel atılmazdı masada okey oyunu oynanırken keyifli bir sohbet döner ve öyle bir arkadaşlık edinilirdi. Ama şimdi gördüğüm kadarıyla arkadaşlıktan ötesi isteniliyor.

O eski günlere dönme imkanı yok mu ? Bu sonradan görmemizi üzerimizden ne zaman atabiliriz. O sıcak sohbetler o sıcak selamlara ne zaman geri kavuşabiliriz. !!

İlgili Terimler :
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuzu Buraya Yazınız

Hemen Okey Oyna