Reklâmın kötüsü olmaz mı?

Bir çok zamanımı bilgisayar başında geçirmekteyim, Akşamları özellikle televizyon başında pek fazla zaman geçiren bir tip değilim. Fakat sanal alemde web sitelerinle uğraşmak bana bir çok duyguyu yaşatıyor, Ne kadar da sanal alemde sevenim yok. Çünkü karşılarında en çok dişli rakip olan kişi benim karı gibi karşılarında kıvırmıyorum, Bir kelebek kadar nazik kibar uçuyorum ama bir arı kadar sert sokuyorum.

Bugün sizlere reklamın kötüsü olmaz mı yazımızda bilgilendirmek istiyoruz.
Sitelerimde salonları fazla ziyaret eden bir site yöneticisi değilim, Sadece site dışı dış çalışmalarda bulunurum çok canım sıkılırsa arada kimsenin bilmediği kullanıcı adlarıyla OKEY yada TAVLA salonlarına giriş yaparım. Bir gün böyle sitenin içinde bir kaç ayarlarla uğraşırken çok sıkıldım ve bunaldım, Ve bir el tavla oynamak için Türk Tavla salonuna giriş yaptım. Global da bir kaç sohbet ettikten sonra tavla masası açarak rakipleri beklemeye başladım daha sonra bir oyuncu masama girdi ve oyuna başladık. Daha sonra özelime gelen bir mesaj dikkatimi çekti Bir başka sitenin reklamını yapıyor hiç bir şekilde salondan uzaklaştırmadan üye bilgilerini admin mail bilgisini alarak facebook aratma yaptım, Reklam yapan kişi erkek ve kız kullanıcı adı almış. Demekki reklamın kötüsü olmazmış Ama uzun süredir web site olaylarıyla uğraşıyorum ama bir sitenin böyle reklamlarla büyüdüğünü asla görmedim. Hatta o kadar kadın kılığına girip emek verip başarısız olmakta adama koyar resmen site büyütmek için 390 derece cinsiyet değiştiriyorsun.

Ama biraz da çok komiğime giden bir olay oldu, Demek ki sitemiz beya gelişmiş büyümüş böyle siteler için cazibe haline gelmiş. Emeğe saygısının olmayanın bir gün emeği çöpe gider. Bir çok site ile ortak beraber çalıştığımız noktalar oldu. Ama son 2 yıldır yanlış insanlarla bir yola gitmeye çalışmanın bedelini çok büyük ödediğime inanıyorum. Bu gibi ucuz hareketlerde bulunan siteleri kınıyorum, Bunun adı resmen hırsızlıktır. Sizler ne kadarda kabullenmezseniz de bir sitenin kullanıcısına göz dikmek ve onun kullanıcısını illegal bir şekilde kendi sitenize yönlendirmeye çalışmanın bir başka adı yoktur. HIRSIZLIK

Eğer salonlarda sizinde böyle bir olay başınıza gelirse lütfen site yetkililerine şikayet ediniz. Sapık ruhlu erkeklerle boşuna sohbet etmeyin Bazı zaman bu reklam yapan site sahiplerin yanına gideriz şikayetimizi sıkıntımızı anlatırız. Ama site sahibi bizden değil der, ben asla böyle bir şeye müsade etmem der. Ama içten içten reklamcı adminlerine destek verir. Reklam yapan kişileri bilir onları uyarmaz o reklam yapanlar çünkü site sahiplerine yalakalık yapan kişilerdir.

Ama bana reklam yapan siteleri bezdireceğiz, Zamanı geldiği zaman biz nasıl şikayetimizi böyle bağıra bağıra dillendiriyor sak onlarda aynı şekilde bizim yaptıklarımızı yapacaklar. Eğer sizlere yapılanları yutarsanız her zaman sizlere aynı şeyleri yapmaya devam ederler. O yüzden yutmayacağım yeri geldiği zaman yutturacağım.

İlgili Terimler : ,
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuzu Buraya Yazınız

][BABA][
14 Ocak 2015 - 02:41

evet harfiyen sana katılıyorum bu yazdıklarına ve yapılanlara ama ve lakin eleştiri yaparken insan önce evinin önünü temizlemeli bence hatta ve hatta insan aynaya bakmalı aynadakini nasıl görüyorsa herkesi öyle zanetmek türklerin kanına karışmış vürüstür aslında bu nedenle sana katılmadığım tek nokta var oda seninde onlardan çok vazla mahsun olmadığın yada yanındakilerin o kadar emeğe saygılı bireyler olmadığını da ben bilirim ..

admin
31 Ocak 2015 - 00:31

Bakın ben ne güzel sıkıntımı anlatmışım, Evet insan öncelikle evinin önünü temizlemek zorunda. Ama sürekli evinin önünü kirleten birisi varsa zapıta ekibini çağırırsın o kişiye ceza kestirirsin. Ama Sanal alemde böyle bir şey imkansız gibi bir şey. İnsan ayna baktığı zaman kendini görür saçlarını düzeltir güzelleşmeye çalışır. Ama bunun Türklerle ne alaka olduğunu daha anlayamadım. Çürük elma her toplumda vardır ve bu sadece Türklere has olan bir olay değildir. Eğer çok fazla masum olmadığınız taraflarımızı bize yazarsanız bizde cevap yazabiliriz. Eğer ekibimizde görevini sühistimal eden varsa bunu bize yazabilirsiniz gerekli takibi başlatabiliriz. Sizin bir şey bilmeniz burada yada başka bir yerde sorunlara çözüm değildir.

İnternet aşkları