Sosyal medya aleminde canavarlar

Uzun zamandır gözlemlediğim şeyi bir çok web site sahipleri gözlemlediğine eminim, Bazı siteler bundan pek etkilenmediler ama bir çok katogoride hizmet veren bir çok web siteleri Sosyal paylaşım sitelerin artmasıyla erime noktasına kadar gelmiş durumdalar.  İşte bir çok acı noktada burada başlıyor. Sosyal paylaşım sitelerinde tanıdığımız bir çok kişi yaşadığı hayatı yada kişiliğini yansıtmıyor. Paylaşımların bir çoğu kopyala yapıştır olduğu için bir çok yalan yanlış bilgiler dolaşıyor ve sizlerde yanlış bilgilere sahip oluyorsunuz.  Bir çok kişi bilmediği konular hakkında yazılar yazıyor ve yorumlar yapıyor ne paylaştığını bilmiyorlar.  Ve kendine mualif olan kişileri öcü gibi görüyor ve küfürlere varacak kadar hakaretler ediyor.

Maalesef tüm erkeklerimiz Romeo olmuş durumda bu tip kazık kadar olmuş herifler hayatı boyunca bir bayanın elinden tutmamıştır ancak sosyal paylaşım sitelerinde eklediği kadınların ne paylaştığına bakmadan her b*kunu beğenmeye adamıştır kendini. Bu tip erkeklerle zaten sohbet ettiğinizde anlayacaksınız ki 3 yada 4 samimi sohbet sonrası size aşkını ilan edecektir. Nasıl bir hisse sanal klavye arkasında hemen aşk b*kuna kapılıyor. Bu gibi insanların ağırlıklı olduğunu düşündüğünüz zaman sosyal paylaşım sitelerin neden bu kadar hızlı yayıldığını ve neden bu kadar popüler olduğunu anlayabiliriz.

Bizim gibi sitelerde bu tip kullanıcıları da görebilirsiniz elimizden geldiği kadar OKEY salonlarımızda bu gibi kullanıcıları uzaklaştırmaya çalışıyoruz. Ama bazı zaman gözden kaçıyor bu gibi durumlarda salon yetkililerine şikayet edebilirsiniz.

Sosyal paylaşım sitelerinde her kesime inanmamanızı tavsiye ederiz. Her tanıdığınızı adres bilgilerinizi yada kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. Özel aile fotoğraflarınızı kişilere gönderirken seçici olunuz. Yoksa ilerleyen zamanlarda başınıza büyük belalara sokabilirsiniz.  Yaşamak istediğiniz şeyleri gerçek hayatta yaşamaya bakın sanal bir ortamda yaşamak istediğiniz hiç bir şey sizi gelecekte mutlu edemez.

 

İlgili Terimler :
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuzu Buraya Yazınız

Hayallerimin peşinde koşmaya başladım