Tavlada Gizli Hamleler Ve Hayata Dair Mesajlar

Tavlada gizli hamlelerin olabileceğini hiç aklınızın ucuyla düşündünüz mü? Oyuna etki etmeyecek ancak hayatınıza önemli etki edecek bir çok mesajlar ileten bir çok gizli özel ve önemli hamle vardır.

Daha önce hiç tavla oynadınız mı? Eğer tavla oyunu oynamadıysanız çok şey kaçırmışsınız demektir. Ama henüz hiç bir şey için geç değil. Tavla oynamayı öğrenebilir ve kaçırdığınız bir çok fırsatı elde edebilirsiniz.

Tavla yapısı itibariyle basit görünen ancak icerisine baktığınız zaman çok farklı hamleler ve zorlukları olan bir oyundur. Tavla sadece zarları atıp hamle yapmakla biten bir oyun değildir. Tavla düşünmeyi, ileri görüşlülüğü, rakibe saygıyı, Zamanı iyi değerlendirmeyi ve en önemlisi tavla oyunu okuyabilmeyi gerektirir. Eğer bu tüm meziyetler sizi tavla oyununda farklı kılar. Tavla da daima en iyi diye bir şey yoktur. En iyi her zaman değişebilir. Çünkü oyun atılan zarlarla ve daha sonra yapılan hamleler, atılacak adımlarla gösterilecek performans zamana göre değişebilir.

Tavlada Gizli Hamleler: Hayatın İçerisinden Öğütler

Tavla oynamayı çok seviyorsanız gerçekten çok farklı bir insansınız demektir. Çünkü Türk tavla oynamayı seven kişiler genellikle zorluklarla mücadele etmeyi seven kişilerdir. Bu kişiler kendilerini hayat boyunca gelişime açık tutarlar. Türk tavla oynayarak beyinlerinin sürekli çalışmasını ve onun dinamik kalmasını sağlarlar. Diğer insanlara göre dikkat toplama konusunda diğer İnsanlara göre daha az problem yaşarlar.

Size dile getirmiş olduğum faydalar tavlanın en çok dile getirilen katıklardır. Bu faydalar dışında, Benim tavla gizli hamleler olarak nitelediğim bir takım özel taktikler bulunmaktadır. Bu taktikler aslında biraz hayat dersi niteliğindedir. Bir takım öğütlerdir ve her insanın sevdikleriyle paylaşması gerekir.

Sizere verdiğim mesajları öğrendikten sonra tavla oynamak konusunda çok daha istekli olacağınıza inanıyorum. Hayatınız boyunca oynamadığınız bir oyun olsa bile çok ciddi derece ilginizi çekecektir. Merak etmeyin, Birkaç kez internet üzerinde yada arkadaşlarınızla tavla oynadığınız zaman hayatınızdan hiç bir şey kaybetmezsiniz. Aksine kazanacağınız bir çok şey olabilir.

1. Pul Renkleri
Tavla da pullar genellikle siyah ve beyaz renkte olurlar. Bazı zamanlar ise kahverengi ve siyah renkler olur. Ama genel olarak istenilen renkler pullarda kullanılabilir.

Tavla pullarının renklerinin ayrı olmasının verdiği bir mesaj vardır. Pullar beyaz olan taraf karşı tarafi simgeler.
Diğer pul rengi siyah olanda sizi temsil eder.

Tavlada bir çok taktik yada hamlaler öğrenebilirsiniz. Yada kendi taktiklerinizi üretebilirsiniz. Yenilmez olamazsınız mutlaka bir gün zarın kötü olabilir ve karşı tarafında zarı iyi olur sizden üstün bir oyun oynayabilir. Ve sonucunda sizlerde yenilebilirsiniz. Gerçek hayatta böyle bir şey bazı zaman yalnış şeyler yaparak farklı sonuçlar hayatınızda önünüze çıkabilir. Eğer sizlerde farklı oyun taktikleri yada farklı mesajlarınız varsa bunu yorum bölümünüze yazabilirsiniz.

İlgili Terimler :
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuzu Buraya Yazınız

Arkadaş olmaya değecek biri olun!