Zaman Şahidimdir.

Bir çok kez sağlık sorunları yaşadım yada yakınlarım yaşadı ama asla hiç bir zaman devlet hastanesine gitmedim, Bir gün özel bir bir hastanede cocuğum aylık muyane olurken doktorumuzla bir video paylaştık doktorumuz hemen Antalya Tıp fakultesine gitmemizi tavsiye ettiler. Hayatımda gitmediğim bir hastanenin randevu sisteminide hiç bir şekilde bilmiyordum hangi dr gideceğimizi bilmiyorduk. İnternette araştırma yaparak Antalya tıp fakültesinden bir randevu aldım Doktorumuz şansımızamı yoksa diğer doktorlardamı aynı bilmem ama çok iyi bir doktor Özgür Duman (çocuk nöroloji) bir video gösterdik tam emin olamadı çıkan sonucda emar,egg istedi bizden hepsini bir an önce yaptırdık dr yanına koştuk. Emar ve egg temiz çıkmıştı. Sonra doktorumuz 1 ay sonraya yine bize randevu verdi ve Çocuğumuzun yaptığı hareketleri video almamızı söyledi. Bir ay sonra elimizde bir kaç video ile gittik. Ve sonuç Epilepsi olduğunu öğrendik Hemen oranı üzüldük ahlar vahlar çektik. Doktorumuz hemen ne oldu bu kadar panik olmayın 2 düzenli bir tedavi sonrası hiç bir şeyi kalmaz dedi. Hemen orada yüreğimize bir su serpildi biraz olsada rahatlamıştık. Doktorumuz dışarı çıkın hastalara bakın bir dedi kiminin kafasında tümör kiminde bir başka hastalık.

Evet dışarı çıktığımız zaman etrafıma daha dikkatlice baktım, Akli dengesi olmayan bir çok cocuk, Daha bir çok hasta gördüm anlatması zor durumda olan çocuklar. Aşağı indim kanser tedavisi gören hastalrı gördüm O an eğilip yeri öpesim geldi hani doğru düzen şükür demediğimiz Allaha o an hemen Allahım sen benim ve ailemin sağlıkları için şükür ederim dedim. Yeri eğilip öpesim geldi.

Şuan 2 yılıcımızı dolduruyoruz Çocuğum büyüdü gelişti epilepsi ilaçı kullanıyor ama epilepsi belirtilerini yapmıyor. Bazı zaman Tıp fakültesinde sıra beklerken isyan ediyorum ama yapacak bir şey yok. Güvendiğim bir doktoru bırakamam başka bir macera asla atlayamam. İlk başlarda özel hastanelerde araştırdım çocuk nöroloji doktorlarını. Özel hastanelerin çoğu bakıyoruz dediler hemen gözlerini bürümüş para bi kere Yeni bir yasa geçmiş yetişkin nöroloji bakanlar artık çocuklarada bakabilecek diye. Ama hiç birine güvenmedik ve Özgür Duman hocamızla devam ettik. İyikide devam etmişiz. Bu süreçde bizim oğlan egg kısmına bakan Meltem Aşık oldu

Bu güne kadar özel hastanelerin daha iyi hizmet verdiğine inanıyordum. Sadece bizler sıra beklemesini bilmediğimiz için ve hemen muyane olalım gidelim dediğimiz için özel hastenelede biraz paramızı çok harcamışız. Devlet hastanelerinde bulunan doktorlarımızın daha tecrübeli olduklarına inanıyorum.

İlgili Terimler :
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuzu Buraya Yazınız

Hemen Okey Oyna